Milwaukee vedie nad Miami 2:0 na zápasy, Denver vyrovnal sériu

25.05.2021 Celý región

New York 25. mája (TASR) - Basketbalisti Milwaukee uspeli aj v druhom dueli štvrťfinále Východnej konferencie play off NBA. Na vlastnej palubovke zdolali Miami 132:98 a v sérii vedú 2:0 na zápasy.

Kým úvodný súboj vyhrali 109:107 až po predĺžení, v druhom rozhodli v podstate už v úvodnej štvrtine, ktorú ovládli vysoko 46:20. Hráči Milwaukee počas nej premenili 10 zo 16 trojkových pokusov.

Ich dominancia pokračovala aj v druhej časti a do polčasu išli s náskokom 78:51. Nakoniec strelili 132 bodov, najviac, koľko Heat inkasovalo v play off v klubovej histórii. Dvojnásobný MVP súťaže Jannis Antetokounmpo zaznamenal 31 bodov a pridal aj 13 doskokov a šesť asistencií. Rozohrávač Bryn Forbes nazbieral z lavičky 22 bodov, pričom premenil šesť trojok. Bucks premenili 22 z 53 pokusov.

"Po prvom zápase som sa nepozeral na štatistiky. Koniec koncov, výhra je výhra. Jediné, na čom záleží, je zvíťaziť, dostať mojich spoluhráčov do pozície, v ktorej to je možné. Je fajn, keď vám padajú koše, teraz nám to išlo, no musíme sa už sústrediť na tretí zápas," uviedol Antetokounmpo.

V drese Miami sa najviac darilo Dewaynemu Dedmonovi, ktorý bol s 19 bodmi najproduktívnejší. Goran Dragič pridal 18 a Bam Adebayo 16 bodov. "Tento zápas nám ušiel veľmi rýchlo, no musíte rešpektovať to, ako hrali. V prvej a tretej štvrtine boli ozaj výbušní," uviedol tréner Heat Erik Spoelstra.

Vo štvrťfinále Západnej konferencie vyrovnal na 1:1 na zápasy Denver, keď si v druhom domácom stretnutí poradil s Portlandom 128:109. Nuggets potiahol Nikola Jokič, ktorý zaznamenal 38 bodov, osem doskokov a päť asistencií. Pridalo sa k nemu ďalších päť spoluhráčov, ktorí pokorili desaťbodovú hranicu. Michael Porter nazbieral 18 a Paul Millsap 15 bodov.

"Rozdiel bol v tom, že sme sa dostali ku strelám z otvorených priestorov. V úvodnom zápase sa nám to nepodarilo. Bola to pre nás ťažká noc, ale všetci priložili ruku k dielu a bolo to skutočne tímové úsilie," citovala Jokiča agentúra AFP.

V drese Portlandu nazbieral 42 bodov a desať asistencií hviezdny rozohrávač Damian Lillard, CJ McCollum pridal 21 a Norman Powell 15 bodov.